Danas je Pet Mar 29, 2024 6:30 am

Sva vremena su u UTC UTC




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 2 postova ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: DIJABETES TIP 2
PostPoslato: Sre Mar 24, 2021 5:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 24, 2021 4:35 pm
Postovi: 1
Imam 60 godina. Pre mesec dana osetio sam da mi se suše usta, da pijem dosta vode, ustajem noću više puta da mokrim, počele su noge da me bole i kao da su mi teške. Otišao sam lekaru koji mi je dao da uradim komplet laboratoriju jer je sumnjao na dejabetes što je nalaz iz laboratorije i potvrdio ( vrednost glukoze je bila 9,3 ). Doktor mi je prepisao da pijem 1 tabletu GLUFORMINA 500mg dnevno i rekao mi je da redukujem ishranu. Ima li neko iskustvo sa dijabetesom 2 i koliko može da traje ovakvo stanje ? Strah me je da ne pređem na insulin.
Ima li neki čaj ili nešto drugo što bi mi moglo pomoći u izlečenju ? Unapred hvala.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DIJABETES TIP 2
PostPoslato: Sre Apr 14, 2021 9:41 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 13, 2021 8:57 pm
Postovi: 1
Branko, ti si otprilike na pocetku simptoma se obratio lekaru gde ti je ustanovljen dijabetis tip 2, dok sam ja godinama zanemarivao i sve kao nije to ništa...Sada mi se krece oko 12 ali sam i dalje neozbiljan jer prepisanu terapiju ne pijem redovno, a i kod lekara nisam bio više meseci. Dr mi je predlozio da predjem na insulin kako bih sačuvao zdravlje ( ako se i moze reci da sam zdrav) jer se sve više umaram, bole ne noge, počinjem slabije da vidim što je sve posledica dijabetisa..Receno mi je da redukujem ishranu, ali kako kada uzivam u hrani...Branko, jel koristiš nešto alternativno pored terapije, i jel ti varira šecer? Ja uzimam susam izmesan sa jogurtom ujutru, ali meni varira ide i do 15...Javni kad budeš imao vremena...Pozdrav


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 2 postova ] 

Sva vremena su u UTC UTC


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs